Pohádkový les

pohádkový les

Jako každý rok i letos pro děti k jejich svátku připravujeme Pohádkový les, který se opět bude konat v Bělském lese a to v neděli 27.5.2018 od 14h do 17h.

Na děti budou v lesním porostu čekat pohádková doupata nejrůznějších pohádkových postaviček, která budou mít různé tématické úkoly a po jejich splnění dostanou děti do omalovánkové kartičky razítko. Když projdou všechny stanoviště a získají všechna razítka, mohou přesvědčit naše strážce pokladu o tom, aby se s nimi o část pokladu rozdělili.

Na trasu lesem budeme účastníky vypouštět z našeho infostánku, který jako každý rok bude na rozcestí ulic Slučí a Studeňská v Bělském lese u bývalé restaurace U houpaček, která se nyní rekonstruuje. Celá trasa je asi na 1 až 1,5 h a je dobře schůdná i sjízdná pro kočárky i vozíčkáře. Je, ale možné, že pokud bude v předešlém týdnu pršet bude na trase více mokro a tudíž i více bahna. Proto s tím počítejte při výběru oblečení a obuvi.

Každoročně se při pohádkovém lese dost tvoří řady a je o tuto akci velký zájem, proto na to upozorňujeme a chceme poprosit, aby jste zkusili přijít ne hned na 14h, ale třeba i na jiný čas později  na trasu se dostanete v průběhu celé doby, poslední účastníci budou na trasu vpuštěni v 17h, ale také to nenechávejte na poslední chvíli. Později již ne, abych se i my pak rozumně dostali domů ke svým dětem :-)

Na akci je dobrovolné vstupné, které je po akci použito na další činnost pro děti v naší neziskové organizaci během roku. Každoročně nám Pohádkový les umožní díky výběru dobrovolného vstupného zakoupit dětem do klubovny potřebný materiál a zajistit ceny, na které bychom neměli prostředky bez Vaší pomoci, děkujeme za vše dary. My všichni to děláme jako dobrovolníci a všechny Vámi získané prostředky jsou zpět použity pro děti.

Letos na trase potkáte hned několik princezen, čarodějnici a čaroděje, draky a mnohé další pohádkové postavy. Celý pohádkový les bude pod vedením pirátů, kteří střeží sladký poklad. Z něj si děti mohou po splnění úkolů část odnést a zbaštit.