Víkendovky

Víkendový pobyt pro děti

 11. – 13.1.2019

Záhada ztracených ponožek

víken ponožky leden 2019

přihláška leden

Na děti čeká výtvarná dílna, bojovky, deskovky, zpěv s kytarou, čtení pohádek, noční hra a mnoho další zábavy.

Těšíme se na všechny :-)

Dětem můžete dát i menší kapesné na nákup sladkostí v našem bufetu.

Balte dětem oblečení podle aktuální počasí a tak, aby měly všeho dostatek.

Důležité jsou dobré nepromokavé boty, pláštěnka, lahev na pití, malý batůžek na záda.

Pokud to bude vypadat na dostatečnou sněhovou pokrývku, vhodnou pro sáňkování,

dejte sebou dětem i lopaty či boby, ne sáňky, jsou příliš velké na náš prostor.

 683_300

Další termíny víkendových  pobytů v roce 2019: 

Leden – 11. – 13.01.2019

Únor – 15. – 17.02.2019

Březen – 15. – 17.03.2019

Duben – 05. – 07.04.2019

Květen – 10. – 12.05.2019

Červen – 14. – 16.06.2019

holly-ornament-holiday-xmas-santa-claus-xmas

Historie našich víkendových pobytů:

První víkendový pobyt jsme uspořádali na přelomu dubna a května roku 2010, program byl zaměřený na filipojakubskou noc – víkend se jmenoval Víkendové strašení, klubovna tehdy ještě nebyla úplně dobře vybavena pro pořádání těchto akcí, ale víkend proběhl velmi úspěšně a dětem se moc líbil, opravdu jsme si ho všichni užili. Od tohoto víkendu se pak rozběhl boj o vylepšení klubovny, kuchyně a sociálního příslušenství pro pořádání víkendových pobytů pravidelně. Povedlo se nám postupně získat finance z různých zdrojů a naše dnešní zázemí je již luxusní a jsme na sebe velmi pyšní, že se nám to podařilo. Za dobu pořádání víkendů jsme do letošního května 2017 uspořádali 49 víkendových pobytů na nejrůznější témata. Ročně uspořádáme cca 8 – 11 víkendových pobytů, podle zájmu a možností.

Všechny naše pobyty jsou pro děti zdarma, jen s přinesením potravin podle seznamu.

O našich víkendových pobytech pro děti:

Jak to u nás probíhá:

Vzhledem k omezeným prostorám klubovny přijímáme max. 18 dětí na víkendový pobyt. Proto je nutné se závazně včas přihlásit u hlavního vedoucího víkendu, kterým je většinou Keisy – Jitka Staňová. Přihlášku si můžete stáhnout u konkrétního pobytu na našem webu, případně vám ji zašleme mailem, a můžete si ji i osobně vyzvednout v rámci klubů v klubovně. Přihlášku je nutné na pobyt přinést jako originál pro uložení do archivu a jako doklad pro poskytovatele dotací. Přihlášky je nutné provést mailem, telefonicky, anebo přes FB vždy nejpozději den přes zahájením akce. V den akce začínáme vždy v 17h v klubovně, kde si převezmeme děti s přihláškami a potraviny na pobyt. Akce pak končí většinou v neděli (vyjma prodloužených víkendů spojených s prázdninami anebo státním svátkem) V programu víkendů je pro děti vždy připravena celovíkendová hra s konkrétním tématem, pokaždé jiná. Na víkendu na děti čeká spoustu dobrodružství a zábavy. Pobyty nejsou vhodné pro děti předškolního věku a je i na zvážení zda děti mladší 8 let zvládnou pobyt bez rodičů a budou schopné si v pohodě užít připravenou zábavu. Účast mladšího dítěte je nutné konzultovat s hlavní vedoucí pobytu předem.

Co děti potřebují sebou:

Na všechny víkendy se připravuje dopředu jídelníček a podle jeho složení je u přihlášky seznam potravin, které je nutné, aby děti přinesli sebou na akci, pro společné vaření. Z těchto potravin a dalších dokoupených a poskytnutých organizací se vaří pro všechny společné jídlo. Je nutné, aby potraviny byly čerstvé a vždy přesně podle seznamu. Seznam věcí potřebných pro děti je vždy u přihlášky, je nutné brát ohled na počasí o daném víkendu a vybavit děti dostatkem obuvi a oblečení, aby děti byly v suchu a čistotě. Jelikož se spí na zemi, je bezpodmínečně nutné, aby děti měly vlastní spacáky, tyto nemáme k zapůjčení, také musí mít vlastní karimatku, po domluvě je možné si u nás karimatku zapůjčit. Rozhodně děti potřebují sebou malý batůžek na svačinku a pití na pobyt venku. Je dobré dát dětem papírové kapesníčky, základní toaletní potřeby a pevnou lahev na pití, nejlépe termosku anebo láhev se sport uzávěrem, netekoucí. V teplých obdobích je vhodné dětem přibalit repelent. Vždy je nutné mít sebou pláštěnku a nepromokavou obuv. V klubovně jsou sice položeny koberce, ale vzhledem k suterénním prostorám je vhodné mít přezůvky.

Zajištění jídla a pití:

Pro děti vaříme ve vlastní kuchyni. Vaří zkušení kuchaři, kteří mají vaření jako koníček a fungují u nás celoročně. Jídelníček se sestavuje pro každý víkend nový, i když jídla se opakují. Snažíme se dětem nabízet zdravou a vyváženou stravu, která by jim mohla chutnat. Často dětem pečeme buchty, děláme sladká jídla, podáváme dostatek ovoce a zeleniny. Dohlížíme velmi striktně na pitný režim dětí. Pití mají děti k dispozici po celou dobu akce i venku.

Vedoucí víkendů:

Akci zastřešuje hlavní vedoucí víkendu. Na akci je celou dobu vždy přítomen zdravotník. Všichni naši vedoucí jsou našimi členy a dlouhodobě pracují v organizaci během celého roku. Program připravuje programový vedoucí. Na akcích se někdy podílejí i nečlenové organizace jako dobrovolníci a pomocníci při větších hrách či jako cizí postavy, které děti v programu potkají. Kuchaři jsou lidí zkušení a rádi vaří dětem.

Program víkendů:

Program se připravuje jako celovíkendová hra s určitým tématem.  Má přesně dané body, kterými děti během víkendu projdou a co se v nich mají naučit a co zvládnout. Program upravujeme podle potřeb dětí, jejich věku a možností. V našich hrách se často setkáte s dračím doupětem, upraveným podle věku dětí, larp bojovkami, dobrodružnými hrami venku, nejrůznějšími činnostmi uvnitř a spoustou výtvarných a rukodělných činností. Na některých víkendech máme pro děti i výlety do okolí a zajímavé přednášky. Dětem čteme, vyprávíme příběhy, zpíváme, hrajeme na kytaru, hrajeme s nimi deskové a jiné hry, vyrábíme s nimi nejrůznější věci, ukazujeme jim jejich historii formou středověkých činností a tradic. Snažíme se dětem ukázat správný směr pomocí dobrých vzorů, které mohou opakovat. Vymezujeme hranice a vychováváme děti k zodpovědnosti za jejich skutky.

Cena víkendů:

Naše víkendové pobyty jsou pro děti zdarma, pouze s přinesením potravin pro společné vaření podle seznamu u přihlášky. Prostředky pro činnost získáváme z dotací a grantů, od sponzorů většinou formou slev na nákup potřebných věcí a dary sponzorů i rodičů dětí. Na některé víkendové pobyty dětí přinesou jízdenky – jedná se o pobyty s výletem.