O nás

Pomáháme těm, kteří chtějí dát svému životu nový Směr. 

Jsme skupina lidí z Ostravska, kteří se snažili aktivity, jež vyvíjeli již nějakou dobu ucelit pod oficiální organizaci, abychom mohli čerpat výhody z toho plynoucí a ukázat všem „Směr“ našeho konání.

Proto jsme se mezi sebou dohodli a založili občanské sdružení, které se jmenuje Centrum volného času Směr o. s., a to oficiálně vzniklo 7. listopadu 2008 a je registrované u Ministerstva vnitra.

V roce 2009 se nám povedlo získat prostory od městského obvodu Ostrava Jih, a po velkých úpravách jsme 1. dubna 2009 mohli otevřít klubovnu všem dětem z okolí.

Vzali jsme si za svůj cíl zlepšit možnosti vyžití dětí, které by se jinak nudily doma nebo trávily svůj volný čas nezáživně někde mezi paneláky.

A protože je dnešní doba tak chudá na dětský smích, rozhodli jsme se napomoci svými aktivitami k tomu, aby se to alespoň o trošičku zlepšilo.

Rádi bychom dětem i jejich rodičům nabídli takovou činnost, která nejen baví, ale také neztíží rodinný rozpočet.  Zaměřili jsme se na neorganizované děti a nabízíme jim takové činnosti, které budou jiné, než znají a přitom lákavé. Pro rodiče budou finančně dostupné, bezpečné a pod vedením zkušených vedoucích a školených členů naší organizace.

Věříme, že je na Ostravsku ještě dost prostoru pro lidi, jako jsme my, a že jak děti, tak rodiče si z naší nabídky budou moci vybrat takovou činnost, která vyplní jejich volný čas dobrým nápadem a příjemně strávenými chvílemi.

V roce 2014 došlo k zákonné změně a z občanských sdružení se staly spolky, proto se v roce 2015 oficiálně organizace přejmenuje na Směr centrum volného času, z.s. a dojde k změně stanov a loga. Naší činnost to nezasáhne a budeme dále pracovat pro děti a rodiče hlavně v okolí klubovně stejně intenzivně jako doposud.

V naší činnosti nabízíme dětem klubovou pravidelnou činnost a mnoho jednorázových akcí během celého roku. Navíc pořádáme víkendové pobyty pro děti a příměstské tábory. Snažíme se naši činnost nabízet co možná nejlevnější, akce máme pro děti jen s dobrovolným vstupným a pobyty zcela zdarma, tábory jsou jedinou placenou akcí u nás.

 

Výroční zprávy